Музика на кирилица

Ристе од Охрид сериозен кандидат за победник на “Ѕвездите на Гранд”

Младиот и шармантен охриѓанец Ристе Ристески повторно ја воодушеви публиката со својата фантастична изведба на хитовите “Тако лако” од Џенан Лончаревиќ и “Опен сам ти у кафани” од Харис Џиновиќ и заслужено со 6 гласа се пласираше во третиот круг во едно од најгледаните музички тв шоу-а “Ѕвездите на Гранд”. 20-годишниот талентиран пејач Ристе Ристески од Охрид оваа година за прв пат е дел од ова популарно шоу, а веќе добива силна поддршка од сопственикот на најголемата српска продукција “Гранд” кој во текот на емисија искрено проговори дека е изненаден од потенцијалот на нашиот Ристе.

“Ристе многу ме изненади, тој е сериозен кандидат за победа во оваа сезона и идна голема ѕвезда на нашата продукција”, прокоментира Саша Поповиќ. Но и членовите на жирито не ги штедеа зборовите за да го пофалат нашиот Ристе. Претседателот на жири комисијата, Шабан Шаулиќ откри дека почувствувал сила и моќ во гласот на Ристески, додека Марија Шерифовиќ прокоментира дека имала целосна доверба во Ристе при изведбата поради професионалниот однос на сцената. Дивата Јелена Карлеуша беше детална околу коментирањето и како гатачка му ја откри иднината на шармантниот охриѓанец.

Riste Ristevski“Јас се одличув да гласам за Ристе Ристески. Ти момче имаш име кое судбината му предодредила да биде ѕвезда. Тебе на чело ти стои ѕвезда. Ти си расен, озбилен и талентиран млад пејач, верувајте ми на збор, јас кога ќе предвидам нешто тоа навистина се случува. Јас сум сигурна дека Македонија и целиот Балкан доби некој кој со преубав глас и прекрасно лице ќе биде нова голема ѕвезда за која целиот свет ќе зборува”, искоментира Јелена Карлеуша за охриѓанецот Ристе Ристески.

Во продолжение, погледнете го неговиот настап во вториот круг.

https://youtu.be/681WdrzHXbE

Подготви: Редакција на Музика24

Можеби ќе ве интересира: