Музика на кирилица

Слушнете ја новата песна “Доживотно” на Елена Ристеска (Видео)

Сите оние кои нестрпеливо ја очекуваа новата песна на Елена Ристеска, синоќа имаа можност премиерно да ја слушнат на музичото шоу “X Faktor Adria”. Песната носи наслов “Доживотно”, а како автор на истата се потпишува српската текстописка Александра Милутиновиќ, додека аражманот е дело на Дарко Димитров. Песната како што веќе ве информиравме, ќе има две верзии, една на македонски јазик и другата на српско-хрватски.

Elena Risteska_X Factor AdriaВо продолжение, во исчекување на македонската верзија, ви предлагаме да ја погледнете синоќешната српско-хрватска верзија на оваа песна која Елена одлично ја изведе во најгледаното регионално тв шоу.

https://youtu.be/i58pD2x91IA

Погледни: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: