Музика на кирилица

Tамара Тодевска бесна зошто ја прашаа за крај на бракот со Мачка (Видео)

Тамара Тодевска е жената со моќен вокал, која растеше на сцената под лупа на јавноста, откако за прв пат се појави на естрадата како шест-годишно девојче заедно со Маријана и Росана на фестивалот “Макфест”.

Во една прилика, Тамара раскажуваше за бурниот период низ кој што минувала периодов, за љубовта и поддршката од семејството, за искуството од Евровизија во Тел Авив во 2019 година.

“Верувам дека во животот ние самите сме си одговорни за работите што ни се случуваат. Знам дека направив голема грешка и навистина ми е жал за се што се случи”, вели таа.

Се погласни се гласините во чаршијата дека таа и Мачка ставиле крај на бракот, водејќи се од тоа дека естрадниот магазин Бекстејџ не се занимава со рекла-кажала муабети, решија да ја прашаат Тамара за коментар на што таа не сакала да одговори, и дрско побарала следно прашање.

Времето ќе покаже која е вистината, но она кое е не сфатливо е односот на Тамара и нејзината реакција, како некој кој трае долго на естрадата треба да сфати дека може да биде прашана за се, очигледно оваа лекција изостанал кај Тодевска, не е таа која треба да класифицира прашање и да кажува дали нешто е потребно или не, но Тамара е тоа.

А каква беше нејзината реакција погледнете во видеото:

Можеби ќе ве интересира: