Музика на кирилица

Тамара Тодевска оваа есен на европска турнеја (ВИДЕО)

Популарната македонска пејачка и овогодинешна евровизиска претставничка Тамара Тодевска, оваа есен заминува на европска турнеја.

https://www.facebook.com/57925016112/posts/10157294311686113/

Турнејата започнува на 5-ти октомври во Мадрид, Шпанија, продолжува на 2-ри ноември во Архус, Данска а завршува со настап во Келн, Германија на 30-ти ноември.

По се изгледа и покрај неоправданите претерани напади и медиумска хајка во земјава, Тамара успешно продолжува со својата кариера.

Можеби ќе ве интересира: