Музика на кирилица

Тамара Тодевска со демант за “раскинувањето”

Медиумите секогаш може лошо да влијаат врз јавните личности една од нив беше веста за “раскинувањето” на свршувачката со Александар Димитровски – Мачка која одекна како “Бомба”.

“Веста не влијаеше многу врз нашата врска, па затоа и ја сфативме како мала шега, а останав имуна на сите новини кој биле и преходно објавувани за мене”, изјави Тамара Тодевска која на големо се спрема за својата венчавка која се планира да биде велинченстевена со гламурозна забава до раните утрински часови. Таа на својот фејсбук профил објави фотографија заедно со своето момче каде се гледа нивната опуштеност во идилична планинска атмосфера.

Tamara TodevskaПодготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: