Музика на кирилица

Турнејата во Јужна Кореја на Владимир Четкар помина спектакуларно (Фото+Видео)

Како што не известуваат од ПР тимот на познатиот македонски виртуоз Владимир Четкар, публиката во Сеул, Гангнгнеунг како и на 20 годишното јубилејно издание на најголемиот Корејски џез спектакл, Јарасум Џез Фестивалот го награди неговиот настап со еуфорични овации.

Концертите на Владимир Четкар во Кореја каде тој ја делеше сцената со некој од најголемите светски џез имиња го привлече вниманието и на националните Корејски медиуми кои веќе го интервјуираа и ги издвоија неговите настапи како едни од најзначајните.

Концертите на Четкар во Јужна Кореја се самостојни и исклучиво со негова авторска музика, а на оваа турнеја тој беше придружуван од македонските музичари Борислав Веселинов, Филип Стевановски, Филип Димишковски, Ѓоле Максимовски и Дино Милосављевиќ.

Можеби ќе ве интересира: