Музика на кирилица

Успешно заврши мини турнејата на Четкар во САД (Фото+Видео)

Владимир Четкар успешно ја заврши мини турнејата која се одржа низ неколку градови во Мидвест Америка.

Сите концерти беа одлично посетени и покрај притисокот кој го наметнува светската пандемија на Ковид-19 а атмосферата на настапите беше навистина феноменална со неверојатна енергија и интеракција со публиката која едноставно неможеше да одолее да заигра и да запее па на крај стана и дел од бендот.

Четкар на турнејата беше придружуван од Американски музичари и се претстави со авторска музика од својте три студиски албуми.

Можеби ќе ве интересира:

Се вчитува....