Музика на кирилица

Васил Гарванлиев: Се верив, на свадбата ќе се испочитуваат македонските адети (Фото+Водео)

Изминатиот период македонските медиуми беа преплавени со веста дека Васил Гарванлиев се верил. И тоа не било кај, туку во Америка. Со неговиот избраник, се препознале на прва, а неговото срце го освоил со едноставноста, но и анонимноста.Свадбата ќе биде многу наскоро, а во јуни, ќе дојдат во Македонија, за семејството да се запознае со зетот.

Нема да бидат она кое што се, најгледан телевизиски естраден магазин веќе четиринаесет години „Бекстејџ“ ако не го побараа Васил и да ги дознаат информации од прва рака. Директно од Америка Васил Гарванлиев со искрена исповед во магазинот зад сцената.

Васил лани се натпреваруваше на „Евросонг“ и се пласира на претпоследното место во полуфиналето со скромни 23 поени (11 од телевоутинг и 12 од жири). Послаб резултат таа вечер имаше само Ирска со 20 поени.

Што се Васил кажа, погледнете во продолжение:

Можеби ќе ве интересира: