Премиера

24 Промо: Ashanti ft Beenie Man – “First Real Love”

Познатата американска пејачка и актерка Ashanti, веќе подолго време го најавува својот петти студиски албум кој конечно излегува на 4-ти март. Од новиот албум насловен “Braveheart”, досега на својата публика им претстави два сингла и тоа “Never Should Have” и “I Got It” – сингл во кој што гостува Rick Ross. Пред само некој ден, таа претстави уште еден нов сингл “First Real Love” во соработка со MC Beenie Man, сингл кој што Музика24 Ви го претставува. Во продолжение слушнете како звучи светскиот дует.

http://youtu.be/JTZFjwNO6xc

Подготви: Магдалена Атанасовска

Можеби ќе ве интересира: