Премиера

24 Промо: Џенан Лончаревиќ и Огњен Амиџиќ – “Позитива” (Видео)

Долго најавуваниот дует помеѓу познатиот пејач Џенан Лончаревиќ и водител Огњен Амиџиќ конечно вчера вечер беше промовиран. Спотот за песната “Позитива” е снимен на неколку локации е Бешеновачкото езеро.

Текстот за песната го напиша Огњен, додека реализацијата на спотот му беше доверена на Ведад Јашаревиќ. Многумина велат според прво слушање на песната, дека ова ќе биде одличен нов летен хит. Дали е тоа така, проверете сами на следниот линк: Позитива.

Подготви: Андреја Андреевиќ

Можеби ќе ве интересира: