Премиера

24 Промо: Стиховно војување – “Запри го возот” (Видео)

Познатата битолска хип хоп група “Стиховно војување”, вчера на својот официјален YouTube канал го пушти своето најново видео за песната “Запри го возот”. Песната е дело на членовите на оваа хип хоп групација која жари и пали низ Битола, Христијан Аџиоски, Васко Мирчевски и Жанко Котевски, додека за видео продукцијата како и сите нивни видеа досега, така и за ова се погрижи Гнасни деца продукција, исто така од Битола.

Во продолжение погледнете го видеото и уживајте во младите битолски хип хопери.

Подготви: Дениза Илиевска

Можеби ќе ве интересира: