Премиера

24 Промо: Александар Тарабунов – „Безвременска“ (Видео)

Поп пејачот Александар Тарабунов ја објави новата песна со наслов „Безвременска“. Тарабунов уште еднаш се покажа како кантавтор, имено тој е автор на музиката, текстот и аранжманот на новиот сингл. Спотот го изработи Зоран Стојановски – Зонде кој учествувал и во пишувањето на текстот. Дел од спотот е и манекенката Сара Дамчевска.

Можеби ќе ве интересира: