Премиера

24 Промо: Анастасија Ражњатовиќ – “Рани” (Видео)

После првата песна “Совршен пар”, младата српска поп пејачка Анастасија Ражњатовиќ (ќерќа на Светлана Цеца Ражњатовиќ) сега ја промовира нејзината втора песна насловена “Рани”. Провикатина и секогаш секси таа веруваме дека и овој пат ќе ги руши рекордите на гледаност. Како и на првата и на оваа нејзина втора песна е автор познатиот македонски композитор и продуцент Дарко Димитров, текстот го напиша Милан Радуловиќ- Лача, додека пак позади целокупната реализација на видео спотот стојат голем број на луѓе под раководство на НН продукција.

Како звучи новата песна на Анастасија и како изгледа видеото за истата, погледнете во продолжение и уживајте.

Можеби ќе ве интересира: