Премиера

24 Промо: Малиша – “Теби се предајем” (Видео)

На музика и аранжман на браќата Јованови и текст на Елвир Мекиќ, ќерката на покојната кралица на ромската музика Есма Реџепова, Елеонора или веќе позната како Малиша, ја сними својата најнова песна “Теби се предајем”. Песната е снимена на српски јазик, а истата е наменета за тамошниот, односно, балканскиот музички пазар каде таа има цел што почесто да се појавува. Како што и самата таа вели, планира да и биде сериозна конкуренција на ќерката на Цеца, младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ.

“Долго време чекав на овој проект, но на крајот се исплатеше, со мојот тим на соработници направивме одличен пакет кој верувам дека ќе и се допадне на публиката. Презадоволна сум од соработката со IDJ Tunes”, а исто така презадоволна сум и од видео спотот кој го снимивме во соседна Бугарија“, вели Малиша.

Во продолжение, погледнете го нејзиниот најнов виде спот за новата песна “Теби се предајем”.

Можеби ќе ве интересира: