Премиера

24 Промо: Виктор Апостоловски – „Пеперутки“ (Видео)

Пејачот Виктор Апостоловски кој македонската јавноста го запозна пред десетина години преку талент шоуто „Македонски идол“, вчера ја промовираше својата најнова песна. Апостоловски е целосен автор на новиот сингл „Пеперутки“. Во спотот со Виктор се појавува моделот Анастасија Димеска. За што станува збор, погледнете во продолжение.

Можеби ќе ве интересира: