Премиера

CalypsoLand: Најдобрите летни и освежителни коктели само на едно место (Фото)

Како што неодамна ви ветивме, денес во вториот дел на CalypsoLand ќе ве запознаеме со најдобрите летни, освежителни, и одлични коктели подготвени само од раката на најдобрите коктел мајстори, а сето тоа се разбира, на едно и единствено место кое летово со задоволство ви го препорачуваме, club Calypso во Прилеп.

Веруваме дека со задоволство ќе се сложите дека во овие топли и жешки денови кои достигнуваат дури до 40-от степен, на сите нас ни недостасува одлично подготвен коктел, пијачка која што ем ќе не опушти, ем ќе направи да се чувствуваме убаво, расположено и посебно. Жешките денови допрва ни доаѓаат, а вие освен вкусни и освежителни пијалоци, кафиња, коктели по навистина поволни цени, достапни за секого и сечиј џеб. Во продолжение со задоволство ви препорачуваме да погледнете само дел од она што се нуди Calypso:

Интересна и актуелна е наградната игра која Calypso ја организира. Станува збор за наградна игра при која што секоја недобитна грепка која што ќе ја добиете, слободно можете да ја потпишете од задната страна во полето за вашето име, презиме и телефон за контакт. Вашата недобитна грепка ја оставате во садот за грепки поставен на првиот шанк при влезот, и со самото тоа станувате потенцијален добитник на електричен тротинет или скутер.

Веќе сте излегле да го шетате вашиот миленик, вашето куче и одеднаш ви се јавуваат другарките и другарите: “Ајде да се видиме, тука е твојата симпатија, побрзај!”. Зар ќе се враќате дома, а секако немате време. Токму така, претпоставувате, Calypso е единственото место во Прилеп каде што вие заедно со вашиот миленик може да седнете и да се видите со најблиските, саканите, а при тоа да не добиете “закани” или “навреди” дека вашето милениче не е добредојдено. Едноставно седете и уживајте во омилениот пијалак, коктел со луѓето што ви се мили и драги додека вашиот миленик е до вас или во ваша близина.

Доколку навистина сакате да избегате од вашето секојдневие, монотонија и барем за момент да се почувствувате дека сте покрај некоја плажа, некое море или езеро, амбиент кој потсетува на тропските плажи во кој привилегијата е само ваша, да се исклучите барем за миг и да се предадете на вашите фантазии дека го пиете вашиот омилен летен пијалок чекајќи го зајдисонцето со саканата личност покрај вас.

До следното запознавање со CalypsoLand, не заборавајте, и сами знаете зошто club Calypso е број 1 во Прилеп, околината и целата пелагонија.

Можеби ќе ве интересира: