Премиера

Драгана Мирковиќ ја објави новата песна „Крива“ (Видео)

Драгана Мирковиќ во текот на својата четиридецениска кариера секогаш се трудеше да ги помести границите на сценографијата, кореографијата, музиката и продукцијата, па овој пат, реши да направи вистинска изненадување, снимајќи песна потпишана од Цоби за прв пат.

Регионалната музичка ѕвезда и еден од најактуелните и најуспешни автори на денешницата, последниот месец работеле на песната „Крива“, која денеска ја здогледа светлината на денот и веднаш предизвика огромно внимание.

Според општиот впечаток, песната е нешто ново и за Драгана и за Цоби, а музичката ѕвезда ја сподели радоста со следбениците на социјалните мрежи веднаш по премиерата на спотот со потпис на Дејан Миличевиќ.

Оваа песна ќе ја има својата премиерна изведба на спектаклите во Старк Арена на 29 и 30 декември.

Во продолжение, погледнете го видеото за новиот хит на Драгана „Крива“:

Можеби ќе ве интересира: