Премиера

Музика & Убавина: Хелена препорачува истовремена употреба на дневен и ноќен крем за оптимални резултати

По откривањето на рутината за убавина на словенечката музичка дива Хелена Благне, овој вторник подетално ќе Ви го претставиме дневниот крем за лице од брендот на Хелена. Се работи за природен дневен хидратантен крем за сите типови на кожа, наменет за сеопфатна нега на вашето лице. Со 12 избрани природни растителни екстракти, ќе го заштитите лицето од надворешни влијанија, предвремени брчки, ќе го регенерирате и ќе го забавите стареењето на кожата. За оптимални резултати, препорачуваме истовремена употреба на ноќниот крем од  Hell 1 by Helena Blagne.

Сигурна сум дека со дневниот и ноќниот крем од hell1, ќе заблескате во нови нијанси и ќе бидете уште позадоволни и поспремни да ги прифатите секојдневните предизвици. Знаете, крем за лице по испробан рецепт е најдобриот подарок за секоја жена. – вели Хелена.

За сите ги интересира составот на кремот. Во продолжение можете да го прочитате целиот состав на дневниот крем од Hell 1 by Helena Blagne: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Glycerin, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Opuntia Ficus-Indica Seed Oil, Rosa Canina (Rose Hip) Seed Oil, Glyceryl Stearate, Sorbitan Caprylate, Propanediol, Benzoic Acid, Cetearyl Sulfate, Allantoin, D-alpha Tocopherol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Triticum Monococcum (Wheat) Stem Water, Rosmarinus Officinalis Extract, Sodium Hyaluronate, Tetrapeptide-21, Butylene Glycol, Ceramide NP, Parfum, C.I. 77019, C.I. 77891, C.I. 77491, C.I 77742.

Хелена е единствениот словенечки артист со неколку песни на македонски јазик. Покрај победата на „Макфест“ во 1986-та година, Благне уште неколку пати настапи на нашиот најголем музички фестивал. За крај да се потсетиме на „Дали знаеш“ од 1990-та година.

Можеби ќе ве интересира: