Премиера

„На Велигден“ – празничен сингл на „Силви бенд“ (Аудио)

Познатото дуо „Силви бенд“ им го честитаат престојниот празник со убав празничен сингл, наречен „На Велигден“.

“Почитувани, чест и задоволство ни е да Ви го претставиме нашиот најнов сингл “На Велигден”, со кој сакаме да ви го честитаме еден од најголемите православни празници, Велигден!
Ве сакаме!”, изјавија познатото дуо „Силви бенд“.

Во продолжение, уживајте со најновото музичко парче од Влатко и Силвија Плевнеш.

Подготви: Филип Етмишовски

Можеби ќе ве интересира: