Премиера

“Помогни ми” нов хит сингл на Орде Неделковски (Аудио)

Новата фолк ѕвезда на македонската музичка сцена својата кариера ја започна со прв деби сингл кој носи наслов “Помогни ми”, каде како целосен автор се потпишува Драган Ристовски. Со ова младиот изведувач става свој личен печат во својата соло кариера така што од сега па понатаму ќе имаме можност и публиката да ужива во неговите композиции кој полека се подготвуваат.

Тој наизменично работи со својата матична група “Live band”, а од таму велат дека тие се букирани, односно, резервирани цела година со настапи низ Македонија.

Во продолжение уживајте во новата композиција на младиот Орде Неделковски.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: