Премиера

Премиера: Ареа – „Ангелу мој“ (Видео)

Рок-бендот „Ареа“ во пресрет на Водици ја претстави најновата песна со наслов „Ангелу мој“, овој пат балада во блуз-рок варијанта. Песната ќе биде дел од нивниот нов албум кој е во завршна фаза и наскоро треба да биде издаден, a со кој тие ќе одбележат 30 години на македонската музичка сцена.

Можеби ќе ве интересира: