Премиера

ПРЕМИЕРА: „Dangerous water“ – Васил Гарванлиев

Васил Гарванлиев викендов го промовираше вториот сингл од албумот „Porcelain Soldier“, со наслов „Dangerous water“. Песната официјално беше промовирана на негов концерт со Детскиот хор на Чикаго. Васил е автор на музиката и текстот, додека аранжманот е на Owens Mitchell.

Можеби ќе ве интересира: