Премиера

ПРЕМИЕРА: „Гусари“ – Слаткаристика

Познатиот македонски рап артист Слаткаристика денеска ја промовираше својата најнова песна „Гусари“. Тој е автор на музиката и текстот а аранжманот е на Иван Јованов – Iwayo. Ова е трета песна на Слаткаристика оваа година, по „Безобразна си“ и „Ново БМВ“.
Ова е можеби најдобрата песна што сум ја направил во последниве 5 години. Спотот е феномален. Едвај чекам да ја чуете ! – вели Слаткаристика.

Можеби ќе ве интересира: