Премиера

Со видео спот Јоце Панов ја промовираше најновата песна „Погрешна“ (Видео)

Под закрила на Гранд продукција, нашиот познат македонски поп пејач Јоце Панов ја промовираше неговата најнова песна „Погрешна“, снимена на српски јазик. Драган Брајовиќ-Браја овој пат е задолжен за музиката и текстот, додека пак аранжаманот е дело на Алек Алексов. Придружните вокали ги пее Ивана Селаков. Видео спотот е во реализација на Душан Слјивиќ.

Нашиот Јоце деновиве е во Малта каде ги забавува нашите македонци кои таму работат и живеат. А за тоа како звучи неговата најнова песна, и како изгледа видео спотот погледнете во продолжение.

Можеби ќе ве интересира: