Премиера

“Сречна у новој љубави” – нов летен хит на Саша Ковачевиќ за неговиот роденден (Видео)

Познатиот и мега популарен Саша Ковачевиќ денес го слави својот 38-ми роденден и на неговата публика како роденденски поклон му ја подарува неговата нова песна “Сречна у новој љубави “.

Тој денес во 19 часот на својот YouTube канал ја промовираше својата најнова песна. Како и секогаш во негов стил, истата таа песна ја промовира заедно со интересна, љубовна и помалку хомуристична приказна спакувана во одличен и ексклузивен видео спот снимен во Баку, Азербеџан.

Музиката се на Саша и неговиот брат Раде, додека пак за текстот се погрижи Милан Милетиќ. Видеото кое ќе ве остави без зборови е дело на SK Media и Мартин Макариев. Во истото, негова партнерка е преубавата и сексипилна Кристина Бабајева.

А за што поточно станува збор… погледнете сами во продолжение:

Можеби ќе ве интересира: