Премиера

“Види ме” нова песна и видео спот на младата Благица Ѕунзуровска (Видео)

Во текот на денешниот ден младата пејачка и јутуберка Благица Ѕунзуровска со видео спот ја промовираше најновата песна “Види ме”. Песната е комплетно дело на пладата пејачка, додека пак аудио мастерингот и видео спотот ги реализираше Александар Комненовиќ. Видеото е снимено во Скопје, во Скопје Евент Центар.

Интересна, лесна и летна песна, токму како што прилега за ова време од годината. Се надеваме дека по преслушувањето од прва, “Види ме” ќе биде една од многуте ваши омилени летни песни ова лето.

Во продолжение, погледнете го видео спотот:

Можеби ќе ве интересира: