Премиера

Во пресрет на новогодишните празници Суперхикс ја промовираат новата песна „Како боли“ (Видео)

На неколку дена пред самиот дочек на Новата 2024-та година, позната македонска поп-рок група Суперхикс ја промовираат својата најнова песна „Како боли“ заедно со видеоспот. Музиката и аранжманот се на членовите на Суперхикс, додека текстот за оваа песна го подготвија Дарко Попов и Борис Минов. Песната е снимена во студиото „Тра Ла Ла“, под продуцентска палка на Мите Димовски.

„Наскоро излегува и студискиот албум, а бендот се подготвува за серија активности поврзани со јубилејот „30 години Суперхикс“, велат од групата за Музика24.

Какво предноговодишно изненадување подготвиле тие за своите фанови и публика, погледнете во продолжение:

Можеби ќе ве интересира: