Премиера

Зорја Пајиќ ја промовираше својата прва песна (Видео)

„Лутка од порцелана“ е насловот на првата песна на Зорја Пајиќ по финалето на „Ѕвездите на Гранд“. Харизматичната пејачка не ја криеше возбудата поради позитивните реакции на песната и настапот. Нејзиниот ментор во шоуто, Александар Милиќ – Мили, беше задолжен за целата песна која Зорја ја добива од продукцијата како финалистка на претходната сезона.

“Песната ме привлече штом слушнав дека сите во студиото ја викаат “Брена“. Верувам дека и на публиката ќе и се допадне. Ми беше многу интересно да истражувам со секојдневната работа со Мили, па заедно го достигнуваме нивото што го сакавме”, вели Зорја.

Зорја уште за време на шоуто јавно изрази желба да оди на Евровизија.

“Се надевам дека ќе одам на Евровизија, би ми било чест да ја претставувам мојата земја во она во што сум најдобра. Песната се уште се прави, јас и мојот сопруг ја правиме заедно и многу сме горди на тоа. Многу е лична, но некако имам впечаток дека секој ќе може да се поврзе со приказната. Како некој што е на почетокот на мојата кариера, мислам дека тоа би било отскочна даска за мене и се разбира остварување на сонот”, додава таа.

Подготви: Редакција Музика24

Можеби ќе ве интересира: