Промо

Музика во книга: „Пинк Флојд – Кога свињите ќе полетаат“

Рубриката „Музика во книга“ продолжува и оваа среда. Од денес, па секоја следна среда ќе Ви претставуваме по едно издание на издавачката куќа „Полица“, поврзано со музиката. Денес на ред е биографијата на култниот бенд „Пинк Флојд“ од авторот Марк Блејк. Прецизна, возбудлива и амбициозна како и секој нивни албум, „Кога свињите ќе полетаат“ е прогласена за најкомплетната биографија на „Пинк Флојд“. Ова е издание на „Полица“ е првата комплетна биографија за групата. Се работи за проширено издание на историјата на еден од…

Тончи Хуљиќ и Петар Грашо го промовираа дуетот „Инаморана“ (Видео)

„Инаморана“ е новиот дует на Тончи Хуљиќ и Петар Грашо. По десет години, двајцата музичари, кои имаат длабоко пријателство, повторно ги здружија силите. Автори на песната се брачниот пар Тончи и Вјекослава Хуљиќ. Се работи за тажна љубовна песна, но исто така и убава приказна за минувањето на времето и незаменливата потреба да се за заљубиме. Се работи за песна со длабоки емоции, придружена со одлично видео кое го режираше Војан Коцеиќ, а за кое Тончи Хуљиќ го напиша сценариото. Спотот е снимен во стариот дел на Сплит, а…

Наскоро, прво ексклузивно интервју со најпопуларната „Практична жена“ – Наташа Павловиќ само на JingleTV

Една од најпопуларните водителки во Србија - Наташа Павловиќ наскоро во прво интервју за македонска телевизија. Во што се не е практична Наташа и дали до сега пробала да направи македонски рецепт на практичен начин ? Се што не сте знаеле за емисијата која ги сруши рекордите на гледаност во целиот регион како и кај нас, гледајте во ексклузивното интервју на JingleTV во рамки на емисијата Маестрално.  https://www.facebook.com/jingletv.mk/videos/792513978347544

Атанас и Тино во “Најискрено” го расплакаа Таско

Втората епизода на Најискрено е онлајн во која гостин е Таско. Актерите Атанас и Тино од минатата недела започнаа своја емисија на Јутуб која ја освои публиката бар по коментарите кои може да се прочитаат, прегледите.Во втората епизода на гости им беше миленикот на младата генерација Таско. Зошто Таско плачеше во емисија погледнете во видеото https://www.youtube.com/watch?v=Fqi51vnzwi4&t=305s

Какво признание на Џамбо: Кога реков останувам во Вардар ме прашаа дали сум нормален

Поранешниот Вардаровец и еден од адутите на Веселин Вујовиќ, Страхиња Милиќ - Џамбо призна дека доаѓањето во Вардар и Македонија воопшто му било сосема случајно. Во тоа време играл во Партизан, каде е и сега, и дошол на покана на Веселин, иако не му било баш по мерак. "Во тоа време не сакав да дојдам долу, но клубовите веќе се беа договориле и така излезе. Мислев прво ќе дојдам на три месеци и тоа е тоа. Дојдов со страв, не знаев што се случува таму. Некои луѓе кои веќе биле таму не ми имаа дадено вистинска слика за
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com