21-годишниот Дарко Гроздановски ја објави својата четврта авторска песна (Видео)

21-годишниот Дарко Гроздановски од Битола ја објави четвртата авторска песна насловена „Моја”. Најновото кантавторско дело на Дарко ја имаше својата интернет промоција на 29-ти ноември оваа година. Песната е инспирирана од неговото секојдневие со енергичен ритам и текст во кој секој ќе се пронајде.

Дарко Гроздановски (1999) е роден во Битола. Од мала возраст покажува интерес за музиката и на свои 6 години се запишува во Основното музичко училиште во Битола. Таму се запознава со виолината која станува негова најголема љубов. Кон крајот на основното образобание почнува да го негува пишаниот збор. Поезијата од тогаш, па се до денес му е еден од омилените начини за пренесување на емоцијата.
Добитник е на многу први награди по виолина на државни и меѓународни натпревари, како и на неколку први државни награди во поезија.

Некаде кон средината на средното образование, за прв пат ги спојува музиката и поезијата, за подоцна да се роди и неговата прва авторска песна насловена “Да ја видам”. Гроздановски не застанува тука, па брзо потоа следуваат неговите “Засекогаш” и “Сега знам”.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com