24 ПРОМО: „Kokaina“ – Lumi x Tomi

Трап сцената е во подем изминативе неколку години, а со сигурност трапот е еден од најакутелните музички правци во Македонија и регионот во моментов. Денеска Ви претставуваме двајца млади и надежни трап артисти, кои неодамна ја промовираа својата најнова песна – „Kokaina“.

– „Со музика се занимаваме повеќе од 5 години. Сосем случајно дојде до заедничка соработка со K1 продукција од случајна средба до остварување на заеднички цели. Веќе имаме реализирано над десетина проекти, работиме со полна пареа и во периодот кој следува ќе го видите најдоброто од нас. Euphoria е канал на Youtube платформата преку кој ќе се реализираат нашите индивидуални и заеднички проекти.“ – изјавија младите трап артисти.

Во продолжение погледнете го спотот и слушнете што подготвија младите трапери.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com