24 ПРОМО: „Јовано, Јованке“ – Destiny Quartet & Александар и Дац (Видео)

Вечерва се одржа регионалната онлајн промоција на заедничкиот проект на „Destiny Quartet“ од Бугарија со Александар и Дац. Се работи за нов аранжман и видео за вонвременската „Јовано, Јованке“. Преработката е снимана на релација Скопје – Рим – Софија, а новиот аранжман е на Маурицио Абени од Италија.

„Destiny Quartet“ е во состав: Гергана Алексиева и Звезделина Халтакова на виолина заедно со Ивелина Туџарова на виола и Маја Михаиловска на виолончело.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com