24 Промо: „Алеје љубави“ – Жељко Самарџиќ & „Црвена јабука“ (Видео)

После неколку месеци од снимањето на спотот во Скопје и низ сите 6 југословенски републики, вчера беше промовиран новиот дует на легендарните „Црвена јабука“ и Жељко Самарџиќ.

Спотот за песната „Алеје љубави“ е сниман ширум поранешната Југославија во Белград, Љубљана, Подгорица, Загреб, Мостар, Скадарско езеро, Јадранско море, Скопје итн. Имено се работи за високо буџетен проект во режија на Харис Дубица. Песната е дело на Мирко Шенковски-Џеронимо, а аранжманот е на Мирослав Столица.

„Вакво сеопфатно снимање на музичко видео досега не е снимено во поранешна Југославија, и се станува уште поважно, бидејќи видеото е снимено во тешки околности за време на пандемијата на коронавирусот. Тимот помина над 5.000 километри за да го реализира видеото, а снимениот материјал не беше за едно, туку за три видеа, па режисерот беше во слатки маки“, се вели во официјалното соопштение.
Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com