24 Промо: “Баклава” и Дарко Рундек – “Рузмарин” (Видео)

“Рузмарин” е насловот на новиот сингл на македонската група “Баклава” со популарниот балкански музичар Дарко Рундек.

“Својата љубовна приказна налик на Тристан и Изолда, минималистички ја филмувавме оставајќи на гледачите да си ја доживеат песната на свој начин”, велат од “Баклава”. Воедно, оваа нумера е најава за нивниот нов албум во септември.

Повеќе на Музика24...