24 Промо: Малиша – “Теби се предајем” (Видео)

На музика и аранжман на браќата Јованови и текст на Елвир Мекиќ, ќерката на покојната кралица на ромската музика Есма Реџепова, Елеонора или веќе позната како Малиша, ја сними својата најнова песна “Теби се предајем”. Песната е снимена на српски јазик, а истата е наменета за тамошниот, односно, балканскиот музички пазар каде таа има цел што почесто да се појавува. Како што и самата таа вели, планира да и биде сериозна конкуренција на ќерката на Цеца, младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ.

“Долго време чекав на овој проект, но на крајот се исплатеше, со мојот тим на соработници направивме одличен пакет кој верувам дека ќе и се допадне на публиката. Презадоволна сум од соработката со IDJ Tunes”, а исто така презадоволна сум и од видео спотот кој го снимивме во соседна Бугарија“, вели Малиша.

Во продолжение, погледнете го нејзиниот најнов виде спот за новата песна “Теби се предајем”.

Повеќе на Музика24...


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/muzika24/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/muzika24/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0