Промо

24 ПРОМО: „Kokaina“ – Lumi x Tomi

Трап сцената е во подем изминативе неколку години, а со сигурност трапот е еден од најакутелните музички правци во Македонија и регионот во моментов. Денеска Ви претставуваме двајца млади и надежни трап артисти, кои неодамна ја промовираа својата најнова песна - „Kokaina“. – „Со музика се занимаваме повеќе од 5 години. Сосем случајно дојде до заедничка соработка со K1 продукција од случајна средба до остварување на заеднички цели. Веќе имаме реализирано над десетина проекти, работиме со полна пареа и во периодот кој…

24 ПРОМО: „Оквир преваре“ – Мартинијан Кириловски (Видео)

Пејачот Мартинијан Кириловски денеска ја промовираше својата најнова песна „Оквир преваре“. Музиката и текстот се на Видан Караџурковски а аранжманот е на Иле Спасев. Спотот го режираше Даниел Јовески, кој е исклучително активен периодов. Во продолжение чујте го новиот сингл на Мартинијан на српски јазик. https://www.youtube.com/watch?v=6uBsO6pHdGw&ab_channel=GrandProduction

24 ПРОМО: „Железните пари бабини“ – „Балкан бенд“ (Видео)

Момците од „Балкан бенд“ имаат нова песна а нејзиниот наслов е „Железните пари бабини“. Се работи за нешто ново и поразлично од тоа што претходно бевме навикнати да го слушаме од нив.Темата беше промовирана вчера, а реакциите барем досега се и повеќе од позитивини. Момците велат дека не се многу изненадени од реакцијата на публиката, бидејќи како што велат – дале сè од себе и го искористиле својот максимум за да го добијат финалниот производ. „Нè радуваат коментарите на публиката. Спотот излезе вчера, а еве не престануваат…

24 ПРОМО: „Идила“ – Каролина Гочева, Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски

Вчера вечер беше промовирана првата песна од новиот албум на Каролина Гочева, Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски. Композитор на „Идила“ е Драган Ѓаконовски - Шпато (1931-1987), кој важи за зачетник на македонската забавна музика. Новиот аранжман е дело на Дуке Бојаџиев, кој ја придружува Каролина на пијано. Покрај Бојаџиев на пијано, вклучен е и битолчанецот Лумановски на својот кларинет. https://www.youtube.com/watch?v=yZ7d6IWM57U&ab_channel=KarolinaGoceva Шпато е автор на бројни забавни мелодии, на аранжмани за…

24 Промо: Дарио – „Кој чека ќе дочека“ (Видео)

Пејачот Дарио Панковски по една година пауза промовираше своја нова песна. Се работи за синглот „Кој чека ќе дочека“, за кој Дарио ги напиша музиката и текстот, а аранжманот е на Кристијан Габроски. „Песна за нови почетоци, песна за поубава иднина, песна за сите нас, весела, среќна, опуштена и по малку хумористична. Искрено се надевам дека наскоро сите заедно ќе дочекаме пак да се радуваме на свадби, родендени, забави и концерти, на сите убави моменти во животот. На здравје!“, порачува Дарио. …
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com