Бајага ја напиша новата песна на „Бомбај штампа” (Аудио)

Познатиот босански поп-рок состав „Бомбај штампа” ја промовираше својата нова песна „Ниси сама”. Автор на текстот е легендарниот Момчило Бајагиќ – Бајага, а музиката е на оргиналните членови на бендот Бранко Џуриќ – Џуро и Недим Бабовиќ.

„Бомбај штампа” е основана од Бабовиќ во 1982 година. Заедно со Елвис Куртовиќ и „Забрањено пушење” беа предводници на Новиот примитивизам. Групата сега е во состав: Бранко Џуриќ (вокал), Недим Бабовиќ (гитара), Неџат Поџиќ (клавијатури), Един Хаџагиќ (тапани), Санин Лутвиќ (бас гитара), Дуња Галинео Кајевиќ и Џенета Буквиќ Оловиќ (придружни вокали).

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com