“Безобразно” нова летна песна на Роберт Вукелиќ и Дејан Станковиќ (Фото+Видео)

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена, песната “Безобразно” конечно деновиве добива своја промоција, во која се раскажува интересна приказна за една девојка како блефира и заведува двајца дечковци. Приказната има интересен сплет и убави моменти, а тоа што е безобразно ќе го дознаете подолу гледајќи го видеото:

“Спотот е сниман уште пред да започне пандемијата, но се се одложуваше и конечно се решивме да го пуштиме бидејки летото ќе ни помине. Се снимаше во Охрид во преубав и атрактивен хотел”, велат Роберт и Дејан. Текстот е на Дејан и Роберт, музиката и аранжманот се на Гоце Симоноски.

За стајлингот на видеото се погрижи добро познатата Викторија Бурсаќ која веќе долг период се грижи за многу познати личности на естрадата и шоу биз како кај нас така и во соседството. Во видеото женската улога и припадна на младата и убава манекенка Елена Ѓорговска.

“Наскоро може да очекувате нешто ново, се надеваме дека ќе им се допадне нашата песна на луѓето”, низ насмевка ни порачаа Роберт и Дејан.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.