CalypsoLand: Забавата продолжува со многу нови коктели, музика и изненадувања (Фото+Видео)

И кон средината на ова лето, кога некој штотуку се има вратено од летниот одмор, а некој допрва ќе оди, во еден од најпознатите и најдобрите македонски клубови “club Calypso” кој што се наоѓа во Прилеп, продолжува секојдневната летна забава и интересни музички гости, изненадувањата со наградни грепки и промоцијата и претставувањето на новите летни освежителни коктели.

Од Calypso велат дека летово секој може да биде добитник на електричен тротинет, награда која веќе неколку пати се доделува на сите редовни, но и нови  кафепијачи на кој со порачување на кафе добиваат гратис Calypso вода, плус грепка со која директно се станува потенцијален добитник на главната награда.

Calypso не би бил Calypso ако нема интересни музички гости, македонски познати изведувачи, но и балкански изведувачи кои се надалеку познати. Секако сите овие ноќни забави се реализираат според веќе утврдените протоколи од Министерство за здравство и Комисијата за заразни болести.

Од Calypso ве потсетуваат дека промоциите за одредени пијалаци, коктели и кафиња се сеуште во тек. Дневните промоции сеуште важат. Истовремено ви посакуваат одлично започнат ден или мирно завршена ноќ со дел од она што го нудат, а се наоѓа во нивното мени.

И во идниот период со задоволство ви го препорачуваме ова место ако живеете во Прилеп, Битола, Крушево или околината, или пак доколку на било кој начин поминувате низ Прилеп, поминете и во најдоброто место за ова лето – Calypso, и сами знаете зошто.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com