“Дај замижи” прва авторска песна на “4U Band” од Кавадарци (Видео)

Тие се “4U Band” од Кавадарци и се млади момци кои само пред неколку дена ја објавија својата прва авторска песна, за што се посебно среќни и задоволни. Песната насловена “Дај замижи” чии автори се Борис Грков и Столе Аврамов, снимена во студиото “Аврамов”, беше промовирана заедно со видео спот кој што го реализираше студио “Бајка”.

Инаку, станува збор за момци кои се заљубени во музиката, Борис Илов кој свири гитара и е воедно вокал на групата, Борис Грков кој свири гитара и Оливер Миленковски кој е зад тапаните.

Досега овие тројца млади момци беа препознатливи по тоа што често знаат да снимат преработка на некоја позната хит песна. Интересно е и за пофалба што за нивната прва и авторска песна тие помош и соработка добиваат од познатата македонска поп пејачка Наташа Малинкова која што за оваа потреба ги пее пратечките вокали.

Како звучи нивната прва песна, слушнете и погледнете во продолжение:

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com