Драгана Мирковиќ своите фанови ги почести со нова песна “Хеј љубави било чија” (Видео)

Веднаш откако беше укината изолацијата балкански познатата фолк дива Драгана Мирковиќ ја снимаше песната која што е подарок за публиката. Насловот на песната е “Хеј љубави било чија”, а текстот е љубовен и ги воодушеви нејзините фанови.

“Секогаш кога ќе снимам нова песна желба ми е публиката да ја препознае целата љубов која што ја вложив во неа. Сега тоа посебно ми беше важно бидејќи поминавме низ многу лош период кој се уште не е зад нас. Првите реакции се фантастични, пресреќна сум што на луѓето успеав да им ја разубавам оваа стресна година”, изјави фолк дивата.

Таа додаде и дека за време на пандемијата и се јавиле многу луѓе кои и кажале дека музиката им помогнала полесно да ги пребродат тешките моменти. Тоа ја инспирирало, па веднаш откако заврши вонредната состојба таа снимаше песна која и ја подари на својата публика.

“Хеј љубави било чија” слушнете ја во продолжение.

Уживајте!

Подготви: Александра Блажевска

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com