Гастоз откри зошто јадел ќотек на настап во Македонија

Најубаво се чувствувам кога сум дома, кога спијам, вели Гастоз кого јавноста прво го запозна како јутјубер. Откако покажа кој е и што е, стана дел од реалните шоуа во соседството, за по некое време да влезе и во светот на музиката каде прилично добро се снаоѓа. Додуша не му оди баш со фановите, особено македонските, ама вели тоа не му е проблем да ја сака Македонија. Признава тоа што кај нас јадел ќотек и до крајот на животот ќе носи белег над усната го сфатил само како опомена од некој од горе.

“Тоа се случи спонтано и еве си носам спомен од македонско девојче ха, ха, ха… Типот што ме тепаше ме опамети, и фала му… Сега што е на устата малку ме нервира, ама тоа е, некој ми прати некој поздрав од горе брате”, вели Гастоз и додава:

“Се се случи на 1 јануари денот на раѓање на мојата мајка, па се повеќе верувам дека тоа е некоја порака малку да се смирам. Верувај ми се смирив, сега е добро. Не сум мирен целосно, но малку повеќе размислувам. Може и научив нешто од тоа. Се случи, не можам да го вратам времето. Ама мене Македонија ми е супер, па тоа е само една работа, што се не имало…”.

А што друго откри седнат на Жешкото столче дека му се случувало додека бил кај нас погледнете во продолжение:

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com