Погледнете: Како пее помалиот брат на Даниел Кајмаковски (Видео)

Ова лето пејачот Даниел Кајманоски, кој деновиве е актуелен по емитувањето на новата сезона на шоуто “Твоето лице звучи познато”, го покажа својот помлад брат. За нивната сличност не мора да се дискутира, а талентот кој го има и Филип за музика е неминовен. Дали некогаш браќата ќе направат дует останува да видиме, а во меѓувреме да уживаме во новата изведба на младиот Филип.

Тој го отпеа најновиот хит на незаменливиот Петар Грашо, “Ако те питају”. Изведбата дефинитивно остава без зборови, а како звучи погледнете во продолежение.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.