La Strada – местото каде што можете да ги пробате највкусните пици во Македонија (Фото)

И денес ја продолжуваме урбаната приказна за најдоброто место во градот, La Strada – местото каде што можете да ги пробате највкусните пици во Македонија. Како што ви ветивме минатиот пат, овој пат само тоа и го исполнуваме. Денес ве запознаваме со пица менито на La Strada, и со се она што може и е приближно на ова мени, а треба да се проба и вкуси без размислување.

Како што веќе можете да видите, пица менито на La Strada изобилува со голем број на вкусни, сочни и одлично тазе подготвени пици кои персоналот и пица мајсторите сето тоа го подготвуваат само и само за вас. Тука можете да го најдете, порачате и вкусите и сето она што на ниту едно друго место не може да се најде, а и доколку го има, верувајте љубовта и посветеноста со која се подготвува тука храната, го нема ниту пак може да се забележи на било кое друго место во Македонија. И верувајте, има разлика кога ќе вкусите сочна и штотуку извадена пица од фурна во La Strada и пица од некое друго место каде посветеноста и грижливоста за своите посетители е сведена на минимум, а на многу места ниту знаат ниту употребуваат фурна во печењето на истата.

Запознавајќи се со пица менито на La Strada, дознавате и што се се употребува во вашата омилена пица и истовремено самите можете да сугерирате, да им пренесете на професионалните пица мајстори, што би сакале, а што не да има во вашата пица.

До крајот на летото има уште малку, но дотогаш уживајте и секогаш кога ќе можете без размислување пробувајте ги највкусните пици во Прилеп, небитно дали сте одтаму, поминувате или живеете во околните места и градови. Урбаната приказна продолжува, бидејќи се што е убаво и на Господ му е драго и убаво, така велат старите.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com