Музичкото и забавно тв шоу “Опуштено” наскоро повторно на тв екраните

Како што дознава Музика24, наскоро на националната ТВ Алфа ќе започне да се емитува забавно-музичкото тв шоу “Опуштено”, кое што своевремено се емитуваше на неколку телевизии, поранешната А1, Сител, МРТ1. Емисијата беше една од најгледаните, посебно кај помладата публика. За разлика од тогаш кога “Опуштено” беше препознатлива по водителите Тони Михајловски и Део, после пет години пауза во новата сезона гостите ќе ги пречекува и публиката ќе ја забавува само Тони со музичка поддршка на Славиша Кибровски и пејачката Нина Јанева.

Со поинаков концепт, оваа позната и популарна емисија гледачите ќе можат да ја гледаат на Телевизија Алфа секој петок со почеток од 22ч и 30 мин. Гостите за првата емисија со која што и стартува петата сезона не ни се познати, но кои и да се, веруваме дека в петок ќе го задржат вашето внимание пред тв екраните.

Подготви: Редакција Музика24

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com