Најново!!! – Ручек мени акција во “La Strada” (Фото)

Овој пат само ја продолжуваме приказната која само пред неколку дена ја започнавме, “Мени акции во “La Strada”. Ако минатиот пат ви го претставивме појадок менито во најураното место кое ја раскажува најдобрата градска приказна во Прилеп – “La Strada”, овој пат ќе ви ја раскажеме приказната за највкусниот и најубавиот ручек, според Ручек мени акцијата во “La Strada”.

-Вкусно пилешко во кари за само 199 денари, 

-Свински ќофтиња во зеленчук убаво декорирани за очи а богами и за душа за 249 денари,

-Свинско месо прелиено во вкусен сос за 249 денари, 

-Преубави вкусни печени лепчиња за само 59 денари…

се само дел од ручек менито акцијата која е намалена и која не можете ниту на едно друго место да ја најдете и порачате, освен тука, во “La Strada”. Не заборавајте! Оваа акција важи секој ден од 12 до 17 часот.

Освен тоа што секогаш сте добредојдени во најурбаното и најградско место во Прилеп, сето она што досега го прочитавте, и многу повеќе од тоа можете и самите од дома да го порачате и наместо вие да подготвувате појадок, ручек или некое друго јадење, можеби сте изморени од секојдневните обврски, немате сила и енергија за тоа… било кој специјалитет од менито можете да го порачате и истото за најможен краток период ќе ви биде испорачано бесплатно до вашиот дом.

“Како немаме “La Strada” во Скопје”, е често коментирана реченица во главниот град. Што можеби е уште еден мал предизвик за менаџерскиот тим да размислува на проширување и распространување на местото каде се раскажува и доживува урбаната градска приказна – “La Strada”.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com