„Нокаут“ го промовираа спотот за победничката песна на „Макфест“ (ВИДЕО)

„Нокаут“ денеска пред медиумите и јавноста го промовираа спотот за нивната песна „Сакам да живеам“, со која победија на овогодинешниот „Макфест“.

– „ Работевме активно на неколку интересни новини за бендот. Се надеваме дека успеваме на најдобар можен начин да ги пренесеме емоциите кои ги носи самата песна.“ – изјави Пере.

Текстот за „Сакам да живеам“ го напиша Огнен Неделковски, музиката е на неговиот син Филип Неделковски, а за аранжманот се погрижи Дарко Димтиров. Режијата  е на Јован Куциноски. Спотот е снимен на локации во Маврово, Галичник и во Охрид.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com