„Нови закон“ е 7-мата песна од предизвикиот „30 песни за 30 недели“ на Жељко Митровиќ (Видео)

Празниците веќе привршуваат, Српската Нова година помина, и сите би рекле дека “Monx” се готови, но Жељко со неговиот супер-бенд не е ни близу до крајот. Напротив. “MONX” ја сними седмата песна „Нови закон“, и седмиот спот кој е под празничен напон. Дури и повеќе од тоа.

По шест хитови со милионски прегледи на Youtube, за кои регионалната сцена не можеше ни да помисли дека ќе се случат – дојде „Нови закон“, кој реално е закон, и кој може само да ги посрамоти сите оние кој не веруваа дека Жељко и тимот ќе ја направат седмата песна за едно кратко време во една вистинска “бомба“ што ги уништува без никакво објаснување – сите музички граници. Автори на музиката се: А. Вејновиќ, М. Ковачевиќ, М. Лабат, Ж. Митровиќ и Wikluh Sky. Автор на текстот е Wikluh Sky. Автори на аранжманот се: А. Вејновиќ, М. Ковачевиќ, М. Лабат, Ж.Митровиќ и Wikluh Sky.

И зошто бендот “Monx” е толку посебен? Жељко Митровиќ, како искусен музичар, не собра само музичари што го претставуваат бендот “Monx”, туку овие претежно млади луѓе полни со иновации, идеи и ентузијазам совршено се комбинираат со неговиот визионерски креативен карактер кој не само што знае што сака од секоја следна песна, туку и од секое следно видео. Всушност, како и сè што се прави – Митровиќ едноставно му се дава целосно на проектот, поради што очекува тој квалитет да се отелотвори. Фанк бит завладеа со групата “Monx”.

Жељко се погрижи секоја работа да биде автентична и дека сигурно остава опасен впечаток кај публиката. Со секоја нова песна, границите се движат – и овој „Нови закон“ ќе биде химна на слободата и сè што носи верата во новата 2021 година.

Повеќе на Музика24...

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com