Објавен првиот сингл од новиот албум на Влатко Стефановски (Видео)

Влатко Стефановски и Кроација рекордс денеска ја промовираа „Огледало”, првата песна од новиот албум на Стефановски. Албумот „Taftalidze shuffle” e во издание на престижната Кроација рекордс, a во продажба ќе излезе на 20-ти ноември. Албумот го доби името по населбата во која живее Влатко. Како што е познато тој со своето семејство живее во Тафталиџе со децении. Во рамките на неговиот дом, Стефановски го смести и неговото тонско студио „Езотерија” во кое е сниман и овој албум.

Повеќе на Музика24...

Остави коментар

Вашата маил адреса нема да биде објавена.

www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com