Промо

Марија Спасовска и Дарко Димитров повторно ја будат македонската музичката сцена со новата модерна тинејџ песна

Марија со нов стил, овојпат се потпишува и како автор на музиката и текстот, а зад аранжманот стои Дарко Димитров во чие студиото направија нова револуција со песната „Број еден“ за македонската млада генерација. Со модерен стил и несомнено одличен аранжман Дарко Димитров направи Марија да прозвучи повторно музички сериозно со нејзините 15 години. Режисерот за видеото Зоран Зонде Стојановски инспириран од тинејџерската љубовна порака „те имам и те немам“ го направи видео спотот да изгледа „наше, а светски“. А,

24 Промо: Владо Јаневски – „Без тебе не ме бива“

Македонската поп ѕвезда Владо Јаневски денеска ја промовираше својата најнова песна. Се работи за нумерата „Без тебе не ме бива“ за која Владо ги напиша текстот и музиката. Аранжманот на песната e дело на Никша Братош, во чие студио во Загреб се снимаше песната. https://www.youtube.com/watch?v=dvFoEcuwvlw&ab_channel=VladoJanevskiOfficial

24 Промо: Андреа – „Talk to Me“ (Видео)

По изминатата година полна со предизвици, Андреа влегува во 2021 со една весела перспектива и на 2 април го издава новиот сингл „Talk to Me“. Овој сингл е забавна, безгрижна трака која зборува за уметноста на флертот. „Навистина сакав да направам песна која ќе го одвлече вниманието и ќе им овозможи на луѓето да уживаат, да се повлечат, да се релаксираат и да танцуваат“, изјавува Андреа. https://www.youtube.com/watch?v=07_4jT5Arks Нејзиниот прв сингл, „I Know“ имаше премиера на престижниот британски музички блог…

ЕКСКЛУЗИВНО: Интервју во Маестрално за Jingle TV со уредникот и новинар на српскиот „Ексклузив“ од Прва Тв

Брутално искрен и отворен Срѓан говори за македонска шоу-биз сцена, колку треба да работиме на истата за да ја стигнеме соседна Србија, како и тоа дека македонските јавни личности дека не се воопшто соработливи за интервјуа и промоции поради што и самата музичка сцена и шоубиз ни е таква каква што е. Не го пропуштајте ексклзуивното интервју со уредникот и новинар на еден од најгледаните српски телевизиски таблоиди „Ексклузив" на Прва ТВ, Срѓан Зелембаба - Зеле за магазинот "Маестрално" на Jingle TV. Оваа недела во

“Ранко шо ве шитна од Бубамара добро напраи”,им рече Горазд на Атанас и Тино

Се повеќе јавни личности се одлучуваат за снимање видеа на ЈуТуб, со цел да ја надоместат забавата која ни недостасува, а ја нема на нашите ТВ станици. Актерите Атанас Атанасовски и Валентин Костадиновски кои се дел од ансаблот на Театар Комедија направија емисија која се емитува на ЈуТубе. "Најискрено" ја освои публиката од прва,бар за тоа зборуваат прегледите и коментарите под видеото, а нам тоа ни е доказ дека ни е преку глава од политика, и ваков проект заслужува да се емитува на Тв. Доколку го пропуштивте
www.revanger.com www.erguvanhaber.com www.erzurumozelders.com www.tekirdagtabldot.com www.gebzesaadet.com www.balikesiryenihaber.com www.ucanbalonmugla.com www.aymaras.com www.buyukorduhaber.com www.ambushm.com www.trabzonpostasi.com www.yalovaradyotv.com www.internetedirne.com www.duzcepark.com www.butuncanakkale.com www.ssgolfhotel.com www.ispartaradyonet.com www.tokathaberi.com www.tokathabersitesi.com www.escortlarrize.net www.sivashbr.net www.sivashaberci.com www.manisaotolastik.com www.yeniyasamgorukle.com www.alanyamado.com www.manavgatx.com